Asit

Cuma, Aralık 14, 2012


 Ah şu mide ağrılarım..Nasıl da anlatıverir bedenimin üzüntüsünü.İçimi yakan şeylerin midemde salgılanan asitle aynı yakıcılığa sahip olması ne denli örtüşür.Sanırım bedenimin dili midem..Üzüldüğümü nasıl da anlatır..Sanki ben yeterince hissedemiyor muşum gibi..
Hayatta aynen benim midem gibi..Hayatında olmalıdır bazı şeyler fakat, fazlası her zaman ağır gelir.Can yakar,üzer bazen de ölesiye.Aynen midemde salgılanan asidin var olması gerektiği gibi.Ama fazlası can yakar,midemi yaktığı gibi..
İnsanlar var bir de aynı türde betimlemelerde gruplandırabileceğimiz.Olmalıdır insanlar hayatında.Hele bazıları çok olmalıdır..Ama senin alanına girip de sınırlarını işgal ettiğinde fazla asitle eşdeğerdir o zaman onlarda..Yani olmamalı.Canını yakmadan,üzmeden var olmalıdırlar.Nedense biz bilemiyoruz bunun sınırını.Fazla sokuyoruz sınırlarımıza.Sonra yitip gittiklerinde çok büyük boşluk yaratıyorlar gerilerinde.Bir de anılardan kocaman bir enkaz..O zaman yitip gittiklerine mi üzülesin yoksa ,yitip gidenlerine mi..
Fazlası zarar her şeyin..Yakar geçer seni..Hayatının derinlerine işler o zaman o acılar.Bu sefer nötrleştiremezsin o acıları midendeki asiti nötrleştirebildiğin gibi..Ardında böyle ağrılar bırakırlar..

You Might Also Like

0 yorum

Hakkımda-Dilek Budak

Photo Profile
İstanbullu. Evli ama çocuksuz. Mesleği bilim, ruhu sanat, elleri yaratıcılık dolu olan. Yazmak en büyük tutkusu. Hem plazalı bir iş kadını, hem mükemmellik seviyesine gözünü dikmiş ev kadınıyım ben. Bazen aşçı, bazen sanatçı, bazen toplantıdan toplantıya koşan beyaz yakalı. Her şeyden bir doz olmalı hayatında. Ama az ama çok. E o zaman ne diyoruz. Hoşgeldim :)

Instagram

İzleyiciler