Umut

Salı, Eylül 23, 2014

 Umutlar vardır insanı hayata bağlayan.Geceleri uykuları kaçıracak kadar heyecanlandıran.Bazen uçurumun kıyısına kadar gelmişken oradan geri döndüren.Yaşama tutunabilme sebeplerimiz kimi zaman.Kimi zaman da yaşamdan koparan..
Benim de var umutlarım.Korkularım hep bu yüzden işte.Kaybetmekten tüm umutlarımı.
İnsan her şeyini kaybettiği noktaya gelebiliyor zaman zaman..Sarıldığı tek şey yeniden yeşermek oluyor.Onlarla filizleniyor,öyle büyüyüp gidiyor.Yeniden tutunuyor.
Ne yaşarsak zihnimizde yaşıyoruz aslında.Neye inandırırsak kendimizi,ona inanıp,yürüyoruz.
Aşık olduğuna da inandırabiliyorsun,mutlu olduğuna da..Her şey güzel olacak diye en dönülmez yerlerden de dönebiliyorsun.Ne yaşarsak zihnimizde yaşıyoruz..
İşte o vakitler,umutların varsa zenginsin.Onlar varsa,var olmaya hazırsın.Onları tükettiğin zaman kuruyup,gitmek üzere  yola çıkmışsın.
Çok felsefe yapılır bu konularda.Ama inandığın kadar varsın aslında.Neye,kime.
Hayata savaşını kazanıp-kaybetmek kader değil mesela.İnandığın,inanmak istediklerin var yalnızca..
Kaybolup gitmesin inandıklarımız.Yok olmasın umutlarımız.Tüketmesin bizi zihin oyunlarımız.
İnandığımız kadar varız..İnandığımız kadar gerçek..


You Might Also Like

0 yorum

Hakkımda-Dilek Budak

Photo Profile
İstanbullu. Evli ama çocuksuz. Mesleği bilim, ruhu sanat, elleri yaratıcılık dolu olan. Yazmak en büyük tutkusu. Hem plazalı bir iş kadını, hem mükemmellik seviyesine gözünü dikmiş ev kadınıyım ben. Bazen aşçı, bazen sanatçı, bazen toplantıdan toplantıya koşan beyaz yakalı. Her şeyden bir doz olmalı hayatında. Ama az ama çok. E o zaman ne diyoruz. Hoşgeldim :)

Instagram

İzleyiciler