Ben Ne Mi İstiyorum ?

Pazartesi, Kasım 04, 2013


Sorunlarım olduğundan hep yazılarımda bahsettim ya da melankolik yazılarımdan siz anladınız.Peki neydi benim sorunum-sorunlarım ?
Öncelikle kendimden bahsetmek istiyorum.Ben geçen yıl Kocaeli Üniversitesi Kimya bölümünden mezun oldum.İlaç sektöründe çalışmayı istiyorum.Fakat,neredeyse 1,5 senedir işsizim.Sürekli başvurularımı yapıyorum,mailler atıyorum.Ama yok ! 
Ne istediğini biliyorsan her şey daha da sıkıntı.Ben kariyer planını yapmış bir insanım.Ama o adımı atamıyorum ne yazık ki.Üniversiteye başladığım zamandan beri ilaç sektöründe çalışmayı ve en az 3 senedir de hangi departmanlarda çalışmak istediğimi biliyorum.Ama bir yol alamıyorum ne yazık ki.
Ve geçen kıştan beri de başka sorunlar yaşadım.Hepsi üst üste geldi.Benim çözümüm işe girmekti.Sabrettim sürekli.Herkese ve her şeye..Ama hala çözüme ulaşamadım.Bekliyorum.Hayat hala bana sabret deyip duruyor.
Evet işte ben şuan için iş istiyorum.Aslında başka problemlerim de var.Ve nasıl çözeceğimi bilemediğim.Ama en azından düğümün ilk söküğü böyle çözülebilir diye düşünüyorum.Kaybettiğim özgüvenimi tekrar kazanmak istiyorum.
Ben ki zaman konusunda çok hassas bir insanken bu kadar zamanı boşa harcamak zoruma gidiyor.Dolu dolu yaşamayı severim ben,boş bir hayat bana göre değil.Artık düzenli bir hayata kavuşmak ve yol almak istiyorum.Hayatımı yoluna sokmanın tek çözümü bu.
Çok mu şey istiyorum ben? Artık 'sabrın sonu selamet' olmasının zamanı gelmedi mi ?

You Might Also Like

11 yorum

Hakkımda-Dilek Budak

Photo Profile
İstanbullu. Evli ama çocuksuz. Mesleği bilim, ruhu sanat, elleri yaratıcılık dolu olan. Yazmak en büyük tutkusu. Hem plazalı bir iş kadını, hem mükemmellik seviyesine gözünü dikmiş ev kadınıyım ben. Bazen aşçı, bazen sanatçı, bazen toplantıdan toplantıya koşan beyaz yakalı. Her şeyden bir doz olmalı hayatında. Ama az ama çok. E o zaman ne diyoruz. Hoşgeldim :)

Instagram

İzleyiciler