Sonbahar

Pazar, Eylül 01, 2013


1 Eylül..Takvimsel olarak yazı geride bıraktığımız tarih..Sonbahara geçiş yaptığımız..
Hüznün mevsimidir sonbahar..Bitişlerin mevsimi..
Renklerin değiştiği..Günlerin giderek kısaldığı..Sıcak günlerin serin gecelere dönüştüğü..
Yaz seven biri olarak sonbaharın hüznünü yazın bitiş hüznüyle birleştirerek yaşayanlardanım..
Yazın sıcaklığı,yazın samimiyeti,yazın özgürlüğü hangi mevsimde var ki..Ya renkleri ?
Yazın sıcacık havası,tenlerin bronzluğu,her yerden yükselen müzik sesleri..Gece esen ılık rüzgarı..Sokakların geceleri gündüzden daha çok olan kalabalıklığı..
Güneşte kızdıktan sonra atladığın o masmavi suların huzuru..
Yaz bambaşka işte benzemez hiçbirine..
Otobüsün güneş vuran tarafına oturdum bugün..Sırf elveda derken sıcak günlere,hissetmek için..Yolumu uzatıp vapurla geçtim karşıya..En sevdiğim maviyi en sevdiğim zamanlarda yaşayabilmek için..
Her bitiş yeni bir başlangıçtır..Aynı zamanda başlangıçların da mevsimi sonbahar..Adına bakmaksızın..Yeni bir hayatın..Yeni bir okul yılının..Yeni dizilerin belki de..Tiyatroların verdiği aradan çıkıp da yeni sezona giriş yaptığı..En patlama yapması beklenen filmlerin vizyona sokulmak üzere beklendiği..Evlerin kışa hazırlandığı..
Yine yeni bir mevsimi bitirmişken olduğum yerde saymak..Herkes başlangıçlara hazırlanıyorken benim hala o başlangıcı bekliyor olmam..Hüznün asıl sebebi belki de..
Hem bitiş-hem başlangıç mevsimi dedik sonbahara..Belki de sıkıntılarımın sonu olur kimbilir..Adının tersine güzel günlerin de başı..
1 Eylül bugün..Yeni mevsimin başlangıcı..O halde hoşgeldin sonbahar..

You Might Also Like

2 yorum

Hakkımda-Dilek Budak

Photo Profile
İstanbullu. Evli ama çocuksuz. Mesleği bilim, ruhu sanat, elleri yaratıcılık dolu olan. Yazmak en büyük tutkusu. Hem plazalı bir iş kadını, hem mükemmellik seviyesine gözünü dikmiş ev kadınıyım ben. Bazen aşçı, bazen sanatçı, bazen toplantıdan toplantıya koşan beyaz yakalı. Her şeyden bir doz olmalı hayatında. Ama az ama çok. E o zaman ne diyoruz. Hoşgeldim :)

Instagram

İzleyiciler