Yaz Gelse De Sahilde Sabahlasak

Pazar, Şubat 10, 2013


Yaz deyince akan sular durur benim için.Var mıdır yaz gibisi ? Havası başka-hali şekli başka.Benzer mi ki kara kışa?İçini sımsıcak edişiyle aynı mı buz kestiren kış?Değil elbette.
Yine kasvetli bir pazar günü bugün.Günlerden yine yağmur,yine kara bulutlar.Pazarın tipik sıkıcılığının yanında promosyon adeta bu yağmurları da.
Sabah düştüm bugün yollara.Pazar günü için epey erken bir saatte.Taksimdi yolumun varış noktası..Gecenin hareketliliğinden eser yoktu o saatler.Yalnız zorunluktu insanları kışın ortasında bir pazar günü sıcacık yatağından çıkmaya mecbur eden.Islaktı yerler,bir kış günü olması gerektiği gibi.
Öğlen olup da yine yollara düştüğümde bir elimde şemsiye vardı.Yağmur vardı sokaklarda bugün İstanbul'da.Kış gününe yakışan gibi..Alışverişi bile keyifsiz kışın,ellerin kolların dolu.Islak şemsiyeler,üst üste giyilmiş kıyafetler.Ne sokağın tadı çıkar kışın,ne boğazın ne ormanın.
Yaz gelse dedim yine içimden.Yaz gelse de sahilde sabahlasak.Gecenin ayazı bile yalnızca ürpertiyle kalsa üzerimizde.Yaz gelse,atsak kendimi buz gibi mavi sulara.Atsak,sımsıcak güneş kızgın kumlar üzerinde yakmışken bizi.Atsak,buluşsak en güzel maviyle.
Gecesi ayrı huzur verir yazların.Mutlusundur,huzurlusundur sırf mevsimlerden yaz diye bile.Benzer mi hiç kışa ?
Yaz gelse artık,içimiz ısınsa.Sabahlasak yine sahillerde.Dalgaların sesleriyle huzur bulsak.Sohbeti bile farklıdır yazların.Daha bir samimi,daha sıcak.
Yaz özgürlük,yaz aykırılık,yaz kendin gibi olabilmek demek.Renk renk giyinmek,özgürce olabilmek kısıtlanmadan.Çıplak ayakla bile gezebilmek..
Yaz gelse artık,mutlu olmasak bile mutluymuş gibi olabilsek..Isınsa önce havalar,sonra içimiz..Kavuşsak en sevdiğimizle yine..

You Might Also Like

0 yorum

Hakkımda-Dilek Budak

Photo Profile
İstanbullu. Evli ama çocuksuz. Mesleği bilim, ruhu sanat, elleri yaratıcılık dolu olan. Yazmak en büyük tutkusu. Hem plazalı bir iş kadını, hem mükemmellik seviyesine gözünü dikmiş ev kadınıyım ben. Bazen aşçı, bazen sanatçı, bazen toplantıdan toplantıya koşan beyaz yakalı. Her şeyden bir doz olmalı hayatında. Ama az ama çok. E o zaman ne diyoruz. Hoşgeldim :)

Instagram

İzleyiciler