1 Eylül 2013 Pazar

2

Sonbahar


1 Eylül..Takvimsel olarak yazı geride bıraktığımız tarih..Sonbahara geçiş yaptığımız..
Hüznün mevsimidir sonbahar..Bitişlerin mevsimi..
Renklerin değiştiği..Günlerin giderek kısaldığı..Sıcak günlerin serin gecelere dönüştüğü..
Yaz seven biri olarak sonbaharın hüznünü yazın bitiş hüznüyle birleştirerek yaşayanlardanım..
Yazın sıcaklığı,yazın samimiyeti,yazın özgürlüğü hangi mevsimde var ki..Ya renkleri ?
Yazın sıcacık havası,tenlerin bronzluğu,her yerden yükselen müzik sesleri..Gece esen ılık rüzgarı..Sokakların geceleri gündüzden daha çok olan kalabalıklığı..
Güneşte kızdıktan sonra atladığın o masmavi suların huzuru..
Yaz bambaşka işte benzemez hiçbirine..
Otobüsün güneş vuran tarafına oturdum bugün..Sırf elveda derken sıcak günlere,hissetmek için..Yolumu uzatıp vapurla geçtim karşıya..En sevdiğim maviyi en sevdiğim zamanlarda yaşayabilmek için..


Her bitiş yeni bir başlangıçtır..Aynı zamanda başlangıçların da mevsimi sonbahar..Adına bakmaksızın..Yeni bir hayatın..Yeni bir okul yılının..Yeni dizilerin belki de..Tiyatroların verdiği aradan çıkıp da yeni sezona giriş yaptığı..En patlama yapması beklenen filmlerin vizyona sokulmak üzere beklendiği..Evlerin kışa hazırlandığı..
Yine yeni bir mevsimi bitirmişken olduğum yerde saymak..Herkes başlangıçlara hazırlanıyorken benim hala o başlangıcı bekliyor olmam..Hüznün asıl sebebi belki de..
Hem bitiş-hem başlangıç mevsimi dedik sonbahara..Belki de sıkıntılarımın sonu olur kimbilir..Adının tersine güzel günlerin de başı..
1 Eylül bugün..Yeni mevsimin başlangıcı..O halde hoşgeldin sonbahar..

2 yorum:

  1. Hiç sevmem kış aylarını. Sonbahar da kışın habercisi :) Misafirperverliğimizi elden bırakmayalım, hoş geldin diyelim. Tez zamanda biter gider inşallah. ( yaz gelsin)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bende sevmem kışlarıı.Yaz bambaşka.ya:) Evet çabuk geçip gitsin kış:)

      Sil