3 Ocak 2013 Perşembe

2

Terk Etmiş Olsam Bu Şehri..


Bu şehri terk etmiş olsam mesela.Başka bir şehirde sımsıcak bulsam kendimi..Bahar olsa mevsimlerden.Baharın yaza en yakın hali olsa..İçimi ısıtsa gecenin kör vakti bile..
Balkonda bulsam kendimi bir vakit.Burnumda yosun kokusu,kulağımda dalgaların sesi..Üşüsem biraz..Hani daha yaz değil ya..Omuzlarıma inceden bir bahtaniye alıversem.Yalnız olsam yine fark etmez..
Yalnız olsam ama çözüvermiş olsam belirsizlikleri..Çaresiz olmasa mesela sorunlarım..Bir şehri terk etmiş olsam dedim ya.İşte öyle de terk etmiş olsam herkesi,her şeyi..Yeni bir ben olsam bu şehirde.Yeniden kendimi bulsam..
Gecenin hafif serinliği ürpertirken bedenimi ben bol köpüklü kahvemin yanına bir sigara yaksam mesela.Hani sevmezdin sen desem kendime..Sonra da keyif benim keyfim çık aradan sen desem öbür ben'e..
Yeniden bulsam kendimi..Öncekinde yapmak isteyip yapamadıklarımı yapsam bu sefer..Ya da o zamanlar çok sevdiklerimi bıraksam,sevmediklerimi inadına yapsam..Yaşamak adına..
Yine alsam elime kağıdı kalemi,yazsam doya doya her şeyi..Hayaller kursam yine,yeniden..Belki de yine tekrar yıkılacağını bile bile..
Telefonum çalmasa mesela..Arayacak birini beklemesem..Ben olsam yalnızca,tek başıma ben.Ama hayatı yenmiş bir ben..
Bak yeni bir sayfa böylesi desem..Ayakta durmayı yeni baştan öğrensem..Yepyeni bir şehir,yeni yüzler,yeni alışkanlıklar,yepyeni bir gökyüzüyle..
Terk etmiş olsam bu şehri..

2 yorum: